Takip Edin

SİYASET

ABD’den, Irak’a: Çıkmaya Hazırlanıyoruz

ABD güçleri Irak topraklarından çıkmaya hazırlanıyor. Irak yönetimi geçtiğimiz günlerde dış güçlerin ülkeden çıkması yönünde karar almıştı.

Irak’tan çekilmeye yönelik hareketler ABD güçleri tarafından başladı. Irak yönetimine bildirilen haberde, ”Koalisyon güçleri Irak’ta yeniden konuşlanma ve güvenli bir çıkış sağlamak için önlemler almalı. Bölgedeki helikopter uçuşlarında artış yaşanacak.” şeklinde bir açıklama yer aldı.

Irak Tarafında ABD Güçleri İçin Önerilen Yasa Onaylandı

Onaylanan yasa tasarısında, hükümete önerilen ‘Irak’taki yabancı askerlerin varlığına son vermesini ve bu askerlerin Irak’ı kara, hava veya su yolları üzerinden hiçbir şekilde kullanmaması’ şeklinde. Kararın uygulanması ihtimali yüksek olmakla birlikte, tasarının bağlayıcı bir özelliği bulunmamakta.

GÜNDEM

Koronavirüste Sevindiren Gelişme!

Koronavirüste Sevindiren Gelişme! Koronavirüs testlerinin sonuçları açıklanmaya devam ettikçe sevindiren haberler gelmeye devam ediyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı açıklamayla herkesi sevindirdi. Günlük tespit edilen vaka sayısının 839 olması durumun gittikçe iyiye gittiğinin göstergesi.

İşte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Twitter hesabından yaptığı açıklama;

Devamını oku

GÜNDEM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Maske takarsanız daha az sigara içersiniz”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Maske takarsanız daha az sigara içersiniz” Sağlık Bakanı sürekli olarak uyarı bilgilendirmeler vermeye devam ediyor. Koronavirüs konusunda temkini bir an bile elde bırakmayan Sağlık Bakanı Koca, “Dünya Tütünsüz Günü” sebebiyle duyarlı bir tweet attı.

Bu tweette maske ve sigara konusunun ilişkilendirerek; “Maske takarsanız daha az sigara içersiniz” mesajı verdi.

İşte o paylaşım; 

Devamını oku

DİĞER

Fatih Erbakan’dan Haluk Bilginer’li Gönderme

“İktidara geldiğimizde Ayasofya’nın yeniden gerçek hüviyetine kavuşturulacağını, minarelerinden ezan sesinin İstanbul’a ve tüm dünyaya yayılacağını müjdeliyoruz. Cuma hutbesinde İslam Birliği’nin kurulduğunun ilanını yapacağımızın müjdesini veriyoruz.” Açıklamalarında bulunan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan konuyla ilgili olarak Haluk Bilginer’in Tatlı Hayat dizindeki bir repliği paylaştı.

Genel Başkanı olduğu partisinin paylaşmış olduğu bu video Retweet yaparak  takipçileri ile paylaştı.

 

İşte o paylaşım:

Devamını oku

GÜNDEM

Fatih Erbakan’dan Açıklama: “Ayasofya Cami olarak ibadete açılmalıdır”

İstanbul’un fethinin yıl dönümünde tekrar gündeme gelen Ayasofya, birçok kişi tarafından konuşulmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili hassasiyeti bilinen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Ayasofya’nın önünde konu ile ilgili açıklama yaptı.

İşte Açıklama;

Devamını oku

GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Çıkış: “Abdestsiz ve Sarhoş Girilmesi Yasaktı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Çıkış: “Abdestsiz ve Sarhoş Girilmesi Yasaktı” İstanbul’un fethinin 567’inci yılı İstanbul’da düzenlenen programla kutlanıyor. Okçular Vakfının Fetih Kupası etkinliğine video konferans ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada, çocukları ata sporlarıyla buluşturmaya çalıştıklarını belirterek, ok ve yayın siyasi anlamını şöyle anlattı:

“Ok uç beyliklerini yay merkezi temsil eder. Ok ile yay devlet idaresinde hakimiyet işareti olarak sembolik niteliktedir. Sosyal ve beşeri hayatın temsil eden değerler manzumesidir. Bunun için Okmeydanı’na abdestsiz ve sarhoş girilmesi yasaklanmıştı.”

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Mütevazı Kutlama: “Fatih Sultan Mehmet Hanı, ilmi ve irfanıyla Akşemseddin Hazretleri’ni, Ulubatlı Hasan’ı ve bütün şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Programı icra eden Okçular Vakfını ve bütün kurumlarımızı tebrik ediyorum. Malumunuz bu sene dini bayramlarımızı ve milli günlerimizi alışılmışın dışında kutuluyoruz. Koronavirüs salgını nedeniyle buruk bayram ve Ramazan geçirdik. İstanbul’un fethini de daha mütevazi geçiriyoruz.

Abdestsiz Girilmezdi: Bu etkinliğin yeni dönemin müjdecisi olmasını temenni ediyorum. Kültürümüzde ok ve yay avlanma ve savaş aracı olmanın ötesinde mana barındırır. Ok uç beyliklerini yay merkezi temsil eder. Ok ile yay devlet idaresinde hakimiyet işareti olarak sembolik niteliktedir. Sosyal ve beşeri hayatın temsil eden değerler manzumesidir. Bunun için Okmeydanı’na abdestsiz ve sarhoş girilmesi yasaklanmıştı.

Çocukluğum Burada Geçti: Aslında buraya bir parantez açıyorum, çocukluk yıllarımın, gençlik yıllarımın hemen hemen tamamı şu anda bulunduğumuz mekanda geçmiştir ve bu mekanın benim gençlik yıllarımda çok ama çok önemli hatıralarım var.

Dünya Tanıyor: Özellikle spor alanında hırsın, bencilliğin, maddiyatın arttığı bir dönemde gençlerimizin yeni bir spor ahlakı almasını istiyoruz. Kökleri ile bağı kopmuş bir ağaç nasıl ayakta kalamazsa kültüründen habersiz bir neslin de hayata tutunması mümkün değildir.  Evlatlarımızı okçuluğa, biniciliğe, atıcılığa yönlendirirken aynı zamanda onları kendi kültürel kodlarımızla da tanıştırıyoruz. Tarihini, kültürünü ve medeniyetini bilen gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu hedefimizde ata sporlarımız en büyük yardımcımızdır. Okçular Vakfımız ve Dünya Etnospor Konfederasyonun yardımıyla dünya ata sporlarımızı tanıyor.

Şahlanış: Ata sporlarımızı modern tesislere kavuşturduk. Uluslararası organizasyonlarla sporcularımızın yetişmesine katkıda bulunduk. Geleneksel spor dallarının şahlanışta olduğuna inanıyorum.”

Devamını oku

GÜNDEM

Yeniden Refah Partisi Teşkilat Toplantıları İçin Tarih Verdi

Yeniden Refah Partisi Teşkilat Toplantıları İçin Tarih Verdi. Salgın sürecinde 16 Mart 2020 tarihinden bu yana toplantılarını çevrimiçi olarak sürdüren Yeniden Refah Partisi sosyal medya üzerinden il ve ilçe binalarında yapacakları toplantılar için tarih verdi.

Bu paylaşıma göre Yeniden Refah Partisi teşkilatları 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren il ve ilçe binalarında teşkilat toplantılarına start verecek.

Devamını oku
GÜNDEM2 gün önce

Koronavirüste Sevindiren Gelişme!

GÜNDEM2 gün önce

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Maske takarsanız daha az sigara içersiniz”

DİĞER3 gün önce

Fatih Erbakan’dan Haluk Bilginer’li Gönderme

GÜNDEM3 gün önce

Fatih Erbakan’dan Açıklama: “Ayasofya Cami olarak ibadete açılmalıdır”

GÜNDEM3 gün önce

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Safları Sıklaştırmayalım”

GÜNDEM3 gün önce

Diyarbakır’da Silahlı Saldırı Sonucu Ağır Yaralanan Polis Şehit Oldu

GÜNDEM4 gün önce

Bakan Koca: Test Sayısı Arttı, Vaka Sayısı Azaldı

GÜNDEM4 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Çıkış: “Abdestsiz ve Sarhoş Girilmesi Yasaktı”

GÜNDEM4 gün önce

Yeniden Refah Partisi Teşkilat Toplantıları İçin Tarih Verdi

GÜNDEM4 gün önce

İstanbul’un Fethinin 567. Yıldönümünde Ayasofya Açılsın Eylemi

DÜNYA4 gün önce

Normalleşme Adımlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan Duyuruldu!

DÜNYA5 gün önce

Sağlık Bakanı Koca Türkiye ve Diğer Ülkelerde Ölüm Oranlarını Açıkladı

GÜNDEM5 gün önce

Ali Babacan Yurt Dışındaki Vatandaşların Dönmesine Yönelik Açıklama Yaptı

GÜNDEM5 gün önce

CHP’li Milletvekili Ölüm ile Tehdit Etti Takipsizlik Aldı

GÜNDEM5 gün önce

TFF Maçların Oynanmasına İlişkin Kararını Açıkladı!

GÜNDEM5 gün önce

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş İmam Hatipli Öğrencilerin Artmasını İstiyor

DÜNYA4 ay önce

ABD Senatörleri Keşmir Konusunda Değerlendirme İstedi

POPÜLER BAŞLIKLAR